• VÝCHOVNÝ PORADCA

VÝCHOVNÝ PORADCA:

• Plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania a profesionálnej orientácie detí, ako aj v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí.
          • Zabezpečuje vyšetrenie u kontaktného psychológa a špeciálneho pedagóga.
          • Venuje pozornosť žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia, nadaným a talentovaným žiakom.
          • Poskytuje konzultácie žiakom a ich zákonným zástupcom pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov, informuje ich o otázkach štúdia na SŠ a pri voľbe povolania.
          • Informuje rodičov o prijímacom konaní.
          • Pripravuje a realizuje vstupné doklady a prihlášky žiakov na stredné školy.
          • Spolupracuje s centrom pedagogicko-psychologického poradenstva, vedením školy a v prípade potreby so strednými školami.

KONZULTAČNÉ HODINY:

Mgr. Janka Trnavská