• ŠKOLSKÝ KLUB „Družinárik“

Školský klub detí je súčasťou školy. Je výchovno-vzdelávacím zariadením pre výchovu detí v čase mimo vyučovania. Zabezpečuje záujmovú a výchovno-vzdelávaciu činnosť podľa výchovného programu. Činnosť je zameraná na prípravu na vyučovanie, na uspokojovanie a rozvíjanie záujmov a harmonický rozvoj osobnosti v čase mimo vyučovania. Hlavnou úlohou je zmysluplné využívanie voľného času, rozvíjanie záujmov detí a tiež ochrana pred vonkajšími negatívnymi vplyvmi. Všetky činnosti a aktivity sú založené na priamych zážitkoch, ktoré sú prepojené s reálnymi životnými situáciami. Našou snahou je, aby deti samy objavovali svet a hlavne, aby pri tomto objavovaní prežívali radosť a šťastie, rozvíjali svoju individualitu, kreativitu, samostatnosť, zodpovednosť, upevňovali vzájomné vzťahy a spolupatričnosť.

Hlavné ciele:

• Vychovávať k zdravému životnému štýlu
          • Viesť k zodpovednosti za svoje správanie, napomáhať formovaniu životných postojov
          • Posilňovať komunikačné zručnosti detí
          • Viesť k uvedomeniu si seba samého a svojho uplatnenia v skupine
          • Prevenciou predchádzať negatívnym sociálnym javom
          • Rozvíjať prirodzený talent, záujmy detí, ich aktivitu, tvorivosť

Výchovno-vzdelávacia činnosť sa realizuje prostredníctvom týchto tematických oblastí:

• Komunikácia a práca s informáciami
          • Sebarozvoj a svet práce
          • Zdravie a subjektívna pohoda
          • Spoločnosť a príroda
          • Kultúra a umenie

ŠKD navštevujú prednostne žiaci I. stupňa, ktorí sú prihlásení na pravidelnú školskú dochádzku v ZŠ. Deti sú prijaté na základe  Žiadosti o prijatí do ŠKD. Pokiaľ chce zákonný zástupca činnosť v ŠKD ukončiť, odhlási svoje dieťa na základe Žiadosti o odhlásení z ŠKD.

Činnosť je plne prispôsobená potrebám a požiadavkám detí a rodičov.

Ranný klub:                  od  0600 hod. - 740 hod.

Popoludňajšia činnosť: od 1140 hod. - 1700hod.

V ŠKD sú štyri oddelenia, ktoré vedú pani vychovávateľky, ktoré spĺňajú kvalifikačné predpoklady.

Vedúca ŠKD:       Mgr. Mária Košíková

Vychovávateľky:  Katarína Kováčiková – 1. oddelenie               ŠKD 1

Eva Škorváneková – 2. oddelenie                   ŠKD 2

Zuzana Kubeková – 3. oddelenie                    ŠKD 3

Bianka Záhorská – 4. oddelenie                     ŠKD 4

Zákonný zástupca prispieva na činnosť ŠKD vždy do 11-teho dňa v mesiaci sumou 10,00 €. Poplatok je možné uhradiť aj za viac mesiacov naraz.

Z dôvodu ročného zúčtovania v ZŠ je možné platiť: september - január v sume 50,00 €

február - jún v sume 50,00 €.

Pre záujmovú činnosť a tvorivú prácu sú vytvorené priaznivé podmienky vo vlastných samostatných priestoroch s troma herňami, tiež v triedach, telocvičniach, multifunkčnom ihrisku, gymnastickej sále a modernej knižnici. K pravidelným aktivitám patrí pobyt na čerstvom vzduchu i práca v záujmových útvaroch, ktoré vedú učitelia a vychovávateľky.

Viac informácii nájdete v Školskom poriadku ŠKD.

• Dokumenty a tlačivá