Hlavná stránka - ARCHÍV NOVINIEK

        • 9. A NA ROZLÚČKU
          • 9. A NA ROZLÚČKU

          • „Keď končí sa spoločná cesta, smiech zanikol v tichu opustenej triedy,

            zostali po nás iba prázdne miesta, na zemi kúsok roztrúsenej kriedy.

            V pamäti zbieraš vzácne chvíle a v ušiach znie Ti ozvena krokov,

            poslednou stránkou triednej knihy zatváraš krásnych deväť rokov.“

        • RECYKLOHRY - 3. ročník
          • RECYKLOHRY - 3. ročník

          • Triedime odpady v rámci Recyklohier

             Naša škola sa zapojila už do 3. ročníka do školského recyklačného programu Recyklohry. Program usporadúva spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili.

            Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov u mladej generácie a tiež zaistiť recykláciu drobných elektrozariadení v čo najvyššej miere.

            V rámci projektu Recyklohry bude naša škola vybavená zbernou nádobou na vyradené drobné elektrozariadenia. Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou ASEKOL SK bude umiestnená vo vestibule školy.

            Každý žiak bude môcť do školy nosiť nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, aku skrutkovač atď.).

            Naši žiaci sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať.

            Za nazbierané drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

                        Rodičia, aj vy sa môžete do Recyklohier zapojiť. Ak máte doma vyradené drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien.

        • KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKU 2016/2017
          • KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKU 2016/2017

          • Vo piatok 30. júna 2017 sme slávnostne ukončili školský rok. Pán riaditeľ školy Mgr. Peter Macko vyhodnotil našu prácu počas celého roku. Najlepší z nás - športovci, matematici, umelci či recitátori boli odmenení vecnými cenami. Prváci sa  rozlúčili s odchádzajúcimi deviatakmi. Na záver zaznela rozlúčková pieseň žiakov 9.A. Nechýbali ani slzy dojatia a smútku za našimi už "bývalými spolužiakmi." Potom sme si v triedach prevzali od triednych učiteľov vysvedčenia. A potom:.....

            HURÁ NA PRÁZDNINY!!!!

          • BESEDA S p. HARVANOM

          • Na pozvanie  školy prišiel na besedu p. Harvan, ktorý je učiteľom na ZUŠ v Heľpe.  Cieľom tejto besedy bolo predstaviť našim žiakom Róma, ktorý sa dokázal napriek svojmu pôvodu vypracovať  usilovnosťou a kladným prístupom k povinnostiam na miesto, kde teraz pôsobí. V krátkosti porozprával žiakom svoj životný príbeh a tak isto oni mali možnosť spýtať sa  na všetko, čo ich zaujímalo. Veríme, že už len zamyslenie sa nad jeho skúsenosťami a radami, ktoré deťom dal, je malým krôčikom k tomu, že keď sa chce, tak sa dá veľa toho dokázať.

                        

          • PROJEKTOVÉ VYUČOVANIE

          • Žiaci 6. A a 7.A prezentovali svoje skvelé projekty. Pozri si na hornej lište NETRADIČNÉ HODINY a vyber PROJEKTOVÉ VYUČOVANIE.

          • EDUKÁCIOU PROTI KRIMINALITE

          • EDUKÁCIOU  PROTI   KRIMINALITE 

            Pod záštitou Ministerstva vnútra SR a mesta Brezna, s finančnou podporou Rady vlády SR pre  prevenciu kriminality v mesiaci jún 2017 začala realizácia projektu určeného seniorom a žiakom základných škôl v meste Brezno pod názvom „Edukáciou proti kriminalite“. Súčasťou projektu bola aj prednáška náčelníka Mestskej polície Brezno - Ing. Jána Fedora, určená predovšetkým žiakom našej ZŠ na tému „Kriminalita mládeže v našom meste, jej príčiny, dôsledky, riešenie“, ktorá sa uskutočnila v priestoroch našej školy dňa 20.6.2017. Tejto prednášky sa zúčastnili žiaci štvrtého, piateho, šiesteho a siedmeho ročníka v dopoludňajších hodinách. Pútavým a veľmi zrozumiteľným spôsobom  sa oboznámili s trestnými činmi, ktoré pácha mládež a deti v našom meste, ale taktiež aj s trestnými činmi,  ktoré sú páchané na deťoch a mládeži. Projekt pokračuje ešte aj v nasledujúcom školskom roku a tak sa už v mesiaci september 2017 budeme tešiť na pokračovanie inšpiratívnych  prednášok pre ďalších našich žiakov.

            „Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality“.

            Pozri foto: http://zssmsbreznomazornik.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=334

        • ZBER PAPIERA
          • ZBER PAPIERA

          • Milí rodičia a žiaci!

            V našej škole bude zber papiera ( aj kartón ) od 22.06. do 29.06.

            Kontajner bude pristavený na školskom parkovisku. Podporte nás.

        • ŠKOLSKÝ VÝLET 2.STUPEŇ
          • ŠKOLSKÝ VÝLET 2.STUPEŇ

          • V stredu 21.6. žiaci boli 5.A, 6.A, 7.A, 8.A, 9.A na koncoročnom výlete v Bratislave. Počasie bolo úžasné a tiež nálada všetkých zúčastnených bola skvelá. Navštívili sme  Bratislavský hrad, pozrieme si ZOO a pred odchodom domov sme sa zastavili v nákupnom centre.

             

        • MDD
          • MDD

          • Deň detí prežila 2.A trieda v krásnej prírode Osrblia. Najskôr sme sa dozvedeli mnoho zaujímavého o živote včielok, tiež sme si pochutnali na mede rovno z plástov. Potom sme sa posilnili vlastnoručne upečenými špekáčikmi a nakoniec sa vybláznili na lúčke. Mali  sme skvelý deň. Ďakujeme rodine Kobelovej za pozvanie.

        • MODRÝ KAMEŇ
          • MODRÝ KAMEŇ

          • MDD strávili tretiaci a štvrtáci našej školy na hrade Modrý Kameň, kde sa zúčastnili "Rytierskeho dňa". Spolu museli zachrániť princeznú, ktorej doniesli dračie srdce a tým sa stali rytiermi Rádu slnka. Ako sa im výlet páčil si pozrite vo fotogalérii.

        • TÝŽDEŇ MODRÉHO GOMBÍKA
          • TÝŽDEŇ MODRÉHO GOMBÍKA

          • Dňa 17.5.2017 sa aj naša ZŠ  zapojila do 13. ročníka verejnej zbierky TÝŽDEŇ MODRÉHO GOMBÍKA 2017. Je to celosvetová verejná zbierka, ktorú organizuje UNICEF Slovensko každý rok v máji. Vyzbieralo sa 81,89 €. Výnos zbierky poputuje deťom na Ukrajinu, ktoré trpia v dôsledku ozbrojeného konfliktu v ich krajine. Ďakujeme.

          • SLÁVIK SLOVENSKA

          • Dňa 20.4.2017 sa konalo školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Je to postupová súťaž rozdelená do troch kategórií. Prvú kategóriu tvoria žiaci 1.-3.ročníka, druhú kategóriu žiaci 4.-6. ročníka a tretiu kategóriu žiaci 7.-9. ročníka. Najviac súťažiacich bolo v prvej kategórii. Všetci sa snažili. Výsledky boli vyrovnané, preto mala porota veľmi ťažké vybrať víťazov.

            Nakoniec rozhodla takto:

            I. kategória:

            1. Lukáš Bolebruch 2.A

            2. Liana Nguyenová 2.B

            3. Richard Ahmed Abu Murad 3.B

            II. kategória:

            1. Viktória Vaisová 5.B

            2. Laura Štulrajterová 4.B

            3. Hana Kobelová 6.A

            III. kategória:

            1. Aneta Pitoňáková 8.A

            2. Štefan Dvorožňák 7.A

            3. Martina Medveďová 7.A

            Gratulujeme! Víťazi jednotlivých kategórií nás budú reprezentovať v okresnom kole.

          • BESEDA S ORNITOLÓGOM

          • Aj tento školský rok mali možnosť naši piataci dozvedieť sa zaujímavé informácie o vtákoch žijúcich hlavne na území Slovenska. V stredu 26.4.2017 na našu ZŠ zavítal pán Imrich Kováč, člen Spolku pre ochranu vtáctva na Slovensku. V priebehu dvoch vyučovacích hodín sa žiaci dozvedeli napríklad to, že brhlík ako jediný náš vtáčik dokáže chodiť po kmeni stromov dole hlavou pri hľadaní potravy. Pre niektorých žiakov bolo novinkou, že biela holubica je symbolom mieru, dažďovník spí aj počas letu alebo aj to, že na Slovensku je najpočetnejším druhom pinka lesná. Tešíme sa, že aj takýmto spôsobom sme mali možnosť lepšie spoznať našu prírodu. A poznať vo väčšine prípadov znamená aj chrániť.