• SOCIÁLNI PEDAGÓGOVIA

Sociálni pedagógovia:       Mgr. Mária Baldovská

Činnosť:

• jednou z hlavných výchovných priorít školy je aj prevencia sociálno patologických javov. Výchovu a vzdelávanie zamerať na podporu jednotlivca s dôrazom na prosociálne, etické a mravné správanie a konanie. Vo vzťahu k triednym kolektívom neustále pracovať na vytvorení vhodnej klímy v danom prostredí- inklúzia.

• podporiť kvalitu života najmä u žiakov sociálne znevýhodnených, zamerať sa na prosociálnu orientáciu jednotlivca, jeho zdravý životný štýl, podporiť duševné zdravie a ochranu vlastného zdravia, predchádzať formám diskriminácie a prejavom intolerancie. Našou snahou je ochrana žiaka, žiaka zo sociálne znevýhodneného prostredia pred fyzickým, psychickým týraním, prípadne sexuálnym zneužívaní.

• zabezpečiť sociálny servis pre žiakov, rodičov, pedagógov, prevencia sociálno-patologických javov formou prednášok, besied, seminárov a pod.

• spolupracovať a sprostredkovať spoluprácu so školskými pedagógmi, odbornými zamestnancami CPPPaP, psychológmi, psychiatrami, políciou, s koordinátorom ochrany detí pred násilím a mnohými ďalšími odborníkmi

Poradenskú činnosť pre žiakov, pedagógov a rodičov vo vopred dojednanom čase poskytujeme každý štvrtok: 14:00 – 15:00 hod

Kontakt : 048/6123821

Email : zsmpcl@gmail.com