• Z hodín slovenského jazyka a literatúry

• Valentínske čítanie

• Valentínsky deň prebiehal v 5. B netradične - s knihou v ruke. Keďže v našej triede milujeme čítanie, doniesli si žiaci svoje obľúbené knihy alebo využili knihy z triednej knižnice. Popri učení a pracovných listoch tak mali žiaci možnosť na hodinách ANJ, MAT, SJL a DEJ stráviť čas aj čítaním.

• Vianočné čítanie pri čaji 5B

• Predvianočné čítanie si užili i piataci - nechýbal dobrý čajík, občerstvenie od výmyslu sveta a predvianočná nálada :-D

• Vianočné čítanie pri čaji 7B

• Kakao a čaj, sušienky či raňajky s knihou v ruke - aj takýmto príjemným spôsobom sa dá začať vyučovanie :-D

• Vianočné čítanie pri čaji 7A

• Čo patrí k dobrej knihe? - teplý čaj, niečo na prehryznutie a skvelá nálada :-D

FOTOALBUM

• Reklama - "Vianočné zľavy na PPO"

• Keďže si žiaci 5B chcú vylepšiť známky z bleskoviek PPO, pripravili si na SJL reklamné bloky na "Vianočné akciové PPO zľavy" - možnosť opravy známok. Reklama "beží" na každej SJL. Najbližší pondelok im držíme palce - nech im oprava vyjde podľa predstáv :-D.

• Diskutujeme 2. skupina

• Žiaci 5B si pripravili diskusiu na tému "Ktoré súťaže sú najlepšie na rozvoj talentu?" Na diskusiu si pripravili svoje názory a argumenty. Skupina si vybrala aj svojho moderátora, ktorý celú diskusiu viedol. Žiaci druhej skupiny - diváci - mali na starosť hodnotenie diskutujúcich podľa vopred zadaných kritérií a posielanie diváckych otázok a reakcií moderátorovi. Žiaci diskusiu zvládli na výbornú :-D.

• Diskutujeme 1. skupina

• Slovenčina v pohybe

• Nárečia, slang, historizmy, archaizmy či expresíva – delenie slovnej zásoby v pohybe a zábavne.

• Skupinové vyučovanie na slovenčine

• Peer to peer učenie v študijných skupinách  v 7AB :-D.

• Skupinové vyučovanie na literatúre

• Prečo je dôležité čítanie zisťovali žiaci 7AB pri príprave projektov. Skupiny svoje projekty odprezentovali pred triedou. Každý projekt ohodnotili spolužiaci podľa vopred zadaných kritérií. Projekty si môžete pozrieť v Čilke na 3. poschodí :-D.

• Halloweenske čítanie 5. B

• Trochu učenia, veľa zábavy a hlavne veeeeľa sladkostí. Takto vyzeralo naše halloweenske čítanie  a halloweenska hostinka :-D