• HALLOWEEN

• Ďakujeme našim spolužiakom z 2. stupňa - 7.A triede, ktorá nám už opakovane pripravila SUPER HALLOWEEN plný súťaží, hier, tanca a zábavy. Tretiaci  FOTO

• S BATOHOM NIELEN CEZ HORY 1

• V sobotu 28.10.2023 krúžok S batohom nielen cez hory odštartoval svoj prvý výlet vlakom do Banskej Bystrice. Od začiatku bolo jasné, že deti bude čakať kopec zábavy, srandy aj nečakaných zvratov...🤭Náš cieľ bol jasný - Rozprávkový dom pod Urpínom 💒 Netušili sme, že dom je nielen rozprávkový, ale aj kúzelný i tajomný...Po vypití čarovného lektvaru čakal deti kútik plný prekvapení, tvorení a zábavy...Výlet, ktorý stál za to. FOTO

• EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

• Európsky deň jazykov sme si pripomenuli aj na našej škole na viacerých predmetoch...na angličtine,  nemčine,  slovenčine aj na výtvarnej výchove. Vznikli tak pekné diela a popri tom sme sa pobavili, aj čo to naučili vďaka rôznym hravým aktivitám. FOTO

• SMS = Starý Mobil Sem

• Dňom 9.10.2023 bol odštartovaný nový ročník v zbere starých mobilov!

Opäť sa môžete tešiť na 50 tabletov Samsung pre najlepších „zberačov“, finančné výhry pre 5 škôl vo výške 1000 € na zelené nápady, lístky do kina, environmentálne divadielko pre 3 školy, 100 losovaných cien......

Zber bude prebiehať do 15.11.2023.

Prosíme:

• neodovzdávajte nám prázdne plastové kryty bez mobilu
            • nabíjačky a slúchadlá k mobilom vhoďte do červenej zbernej nádoby na drobný elektroodpad
            • batérie z mobilov vhoďte do zberného boxu na batérie
            • z dôvodov evidencie počtu nazbieraných mobilov na žiaka prosíme mobily odovzdávať triednym učiteľom
        • RECYKLOHRY - TRIEDIME ODPADY

• Naša škola sa zapája už do ďalšieho ročníka do školského recyklačného programu Recyklohry. Program usporadúva spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili.

Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov u mladej generácie a tiež zaistiť recykláciu drobných elektrozariadení v čo najvyššej miere.

V rámci projektu Recyklohry je naša škola vybavená zbernou nádobou na vyradené drobné elektrozariadenia. Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou ASEKOL SK je umiestnená vo vestibule školy.

Každý žiak bude môcť do školy nosiť nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, aku skrutkovač atď.).

Naši žiaci sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať.

Za nazbierané drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

Rodičia, aj vy sa môžete do Recyklohier zapojiť. Ak máte doma vyradené drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien.

• Vnútorný systém podávania a preverovania oznámení

• Vnútorný systém podávania a preverovania oznámení o protispoločenskej činnosti v zmysle zákona č. 54/2019 Z. z.

Zákon 54/2019 Z. z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov upravuje podmienky poskytovania ochrany osobám v pracovnoprávnom vzťahu alebo v inom obdobnom vzťahu v súvislosti s oznamovaním kriminality alebo inej protispoločenskej činnosti, práva a povinnosti osôb pri oznamovaní protispoločenskej činnosti azriadenie, postavenie a pôsobnosť Úradu na ochranu oznamovateľov. VIAC TU: Vnútorný systém preverovania právnych deliktov

• BIELA PASTELKA

• Žiaci a učitelia ZŠ s MŠ Mazorníkovo majú srdce na správnom mieste. Počas finančnej zbierky Biela pastelka (22.09.2023), sme spoločne vyzbierali 155 €, čím píšeme krajší príbeh v živote ľudí nevidiacich a slabozrakých. Ďakujeme.