Hlavná stránka - ARCHÍV NOVINIEK

        • KOĽKO LÁSKY v SEBE MÁŠ?
          • KOĽKO LÁSKY v SEBE MÁŠ?

          • KOĽKO LÁSKY v SEBE MÁŠ? Vedeli by ste si odpovedať na túto otázku? My sme sa mohli presvedčiť o tom, že deti z našej školy - deti z ŠKD + pani vychovávateľky Vlastička a Katka jej majú aj na rozdávanie. Navštívili sme zariadenie pre seniorov a denný stacionár BOŽENKA, kde sme sa zmenili na super hrdinov. Na úvod deti zarecitovali, zaspievali a keď opadol prvotný stres, rozdávali úsmevy, radosť a porozumenie. Vypísali so seniormi super hrdinské karty, vyrobili spoločne strom vďačnosti a pomoci, vymaľovali veselé tekvice a v závere rozdali pre každého malú pozornosť. Projekt "Koľko lásky v sebe máš?" sa nesie v duchu prepojenia medzigeneračných vzťahov a sme veľmi vďační, že sme jeho súčasťou. Krásna myšlienka plná emócií. FOTO

          • JABLKOVÉ MECHECHE V ŠKD

          • V školskom klube to voňalo a hlavne chrumkalo. Deti ochutnali rôzne jablkové odrody, užili si jablkové dielničky, popasovali sa s jablkovými úlohami, nechýbali ani pesničky a voňavý jablkový koláč. Takto sme si pripomenuli, aké chutné a zdravé sú jablká. Už teraz sa tešíme na ďalší rok – a možno aj na súťaž o najkrajšie ohryzené jablko! 🍎😂 FOTO

          • RETRO DEŇ

          • Retro Deň – keď sa škola premenila na stroj času!

            Dňa 28. októbra 2025 sme na našej škole znova otvorili dvere do minulosti vďaka skvelému Retro Dňu! Na chodbách to žilo farbami, hudbou a spomienkami na minulé desaťročia. Neónové outfity, zvonové nohavice, retro doplnky a hity, na ktoré sa tancovalo kedysi — ale aj dnes. Všetci sme si ten deň naplno užili a na chvíľu sa presunuli v čase späť do „tých čias“. Ďakujeme všetkým žiakom aj učiteľom za skvelú atmosféru a kreativitu — opäť sme ukázali, že spolu to vieme roztočiť! FOTO

        • S BATOHOM NIELEN CEZ HORY
          • S BATOHOM NIELEN CEZ HORY

          • PRVÝ VÝLET – S BATOHOM NIELEN CEZ HORY CHLIPAVICA!

            Sobota 18.10.2025 - ráno dážď, potom slnko – ideálny mix pre našich malých dobrodruhov! Rodičia sa možno báli viac ako deti, ale my sme to zvládli na jednotku! Túra, zvieratká, dobré jedlo, hudba a tanec do kroku. Sme tím za každého počasia, plní radosti, smiechu a zážitkov! Ďakujeme rodičom za dôveru a podporu. Deti boli úžasné! FOTO

          • TURISTICKO-POZNÁVACÍ DEŇ

          • 16.-17.10.2025 navštívili žiaci 8. a 9. ročníka Šumiac - Rodný dom Kláry Jarunkovej, Múzeum zvoncov, Šumiacku chyžu a Brezno - Horehronské múzeum, Zvonicu a fotili pamiatky mesta. FOTO

          • TURISTICKÝ KURZ V NÍZKYCH TATRÁCH

          • Žiaci 8. a 9. ročníka prežili dva nezabudnuteľné dni v krásnej prírode Nízkych Tatier.
            Prvý deň sme navštívili Dedečkovu chatu, po chutnom obede na Mýte pod Ďumbierom sme dorazili na Chatu Berg, kde si žiaci grilovali večeru, hrali futbal a zmerali sily v kvíze Branný majster.
            Druhý deň sme sa vybrali na Obriu lavičku na Pohanské, občerstvili sa v miestnej reštaurácii a cez dolinu Rúry sme sa vrátili späť do Brezna.

            ⛰️ Skvelá atmosféra, výborná partia a krásne zážitky z hôr – takto vyzeral náš turistický kurz!  FOTO  🌿

          • HOREHRONSKÉ HRY

          • Na Horehronských hrách žiakov a žiačok v atletike v Banskej Bystrici nás úspešne reprezentovala SIMONA TURŇOVÁ z 8.A. Získala: 1. miesto – beh na 600 metrov a 3. miesto – beh na 150 metrov.

            Gratulujeme k výnimočnému výkonu a ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy! Sme na teba hrdí! FOTO

        • DRUŽINÁRSKY DEŇ KROJA
          • DRUŽINÁRSKY DEŇ KROJA

          • 7.10.2025 sme si v školskom klube detí spríjemnili popoludnie DŇOM KROJA. Rozprávali sme sa o ľudových krojoch z rôznych regiónov Slovenska, o ich farbách, výšivkách a zaujímavých doplnkoch. Deti aj pani vychovávateľky prišli oblečené v krásnych krojoch, čo ešte viac umocnilo atmosféru tohto dňa. Spoločne sme si kreslili vlastné kroje, zaspievali ľudové piesne a vyskúšali jednoduché tance. Cez tieto aktivity sme si pripomenuli, aké dôležité je uchovávať tradície a kultúrne dedičstvo nášho regiónu.

            Deň kroja bol krásnym spojením zábavy, tvorivosti a regionálnej výchovy.

            Srdečne ďakujeme rodičom a starým rodičom, ktorí deťom pomohli s krojmi a podporili nás pri realizácii tohto krásneho dňa. ❤️  FOTO

          • EXKURZIA ATLANTIS

          • 6.10.2025 sa naši žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili zaujímavej exkurzie v ATLANTIS LEVICE. Zážitkovou formou sa oboznámili s rôznymi fyzikálnymi javmi pomocou interaktívnych hračiek a zariadení, ktoré im ukázali, že veda môže byť nielen poučná, ale aj zábavná. Počas dňa sa zapojili až do štyroch interaktívnych a výučbových programov: Ľudské telo, Vedecké pokusy, Atlantída, Harry Potter.  Žiaci si z exkurzie odniesli množstvo nových poznatkov, nadšenia a nezabudnuteľných zážitkov. FOTO

             

        • EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV NA NAŠEJ ŠKOLE
          • EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV NA NAŠEJ ŠKOLE

          • Dňa 26. septembra si naši žiaci pripomenuli EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV. Počas vyučovania sa zapojili do rôznych zábavných a poučných aktivít, ktorých cieľom bolo ukázať rozmanitosť jazykov a kultúr. Žiaci priraďovali vlajky k jednotlivým štátom, učili sa povedať „Volám sa...“ v rôznych jazykoch, počúvali ukážky v cudzích jazykoch a precvičili si jazykové zručnosti v interaktívnych hrách ako Kahoot či Lyrics Training.
            Podujatie žiakov nielen zabavilo, ale aj motivovalo k učeniu sa cudzích jazykov a otvorilo im dvere do sveta rôznych kultúr. FOTO

        • BIELA PASTELKA
          • BIELA PASTELKA

          • Počas finančnej zbierky BIELA PASTELKA (22.9.2025) sa našim žiakom, pedagogickým aj nepedagogickým zamestnancom podarilo spoločne vyzbierať krásnu sumu 242,80, čím píšeme krajší príbeh v živote ľudí nevidiacich a slabozrakých. ĎAKUJEME!

          • TÝŽDEŇ ŠPORTU V NAŠEJ ŠKOLE

          •  FOTO PONDELOK          FOTO UTOROK            FOTO ŠTVRTOK            FOTO PIATOK

            Európsky týždeň športu je určený pre každého bez ohľadu na vek a úroveň zdatnosti. Viac ako 40 krajín Európy sa zapája do tohto projektu. Aj žiaci našej školy podporili túto dobrú myšlienku a každý deň absolvujú v rámci vyučovania športové miniaktivity, ktoré budú zamerané na pohyb, zdravý životný štýl a spoluprácu v tíme.

            Naším cieľom je, aby si užili radosť z pohybu, získali nové zážitky a odniesli so sebou aj niečo viac - fair play, dobrú náladu a zdravé návyky. Veríme, že športový týždeň bude plný energie, úsmevov a nezabudnuteľných momentov!

        • BIELA PASTELKA 2025
          • BIELA PASTELKA 2025

          • Dňa 22.9.2025 (pondelok) sa v našej škole uskutoční zbierka BIELA PASTELKA. Biela pastelka je verejná zbierka, ktorú zastrešuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Žiačky 9. ročníka navštívia každú triedu s bielou krabičkou, do ktorej žiaci budú môcť odovzdať svoje finančné príspevky, za ktoré dostanú bielu pastelku (symbol tejto zbierky). Aj vďaka Vášmu príspevku môže BIELA PASTELKA písať krajší príbeh v životoch nevidiacich a slabozrakých ľudí. ĎAKUJEME!

        • SMS = Starý Mobil Sem
          • SMS = Starý Mobil Sem

          • Dňa 8.9.2025 bol odštartovaný nový ročník v zbere starých mobilov!  

            Odmenu pre najlepších jednotlivcov venuje spoločnosť Orange a budú to Huawei watch GT4. Najúspešnejšie školy v prepočte na žiakov získajú projektor XIAOMI MI SMART PROJECTOR2. Ďalšími cenami pre úspešné školy a jednotlivcov budú napr. environmentálne divadielko, lístky do najbližšej ZOO, lístky do kina, knihy a veľa ďalších odmien ...

            Zber bude prebiehať do 3.11.2025.

            Prosíme:

            • neodovzdávajte nám prázdne plastové kryty bez mobilu
            • nabíjačky a slúchadlá k mobilom vhoďte do červenej zbernej nádoby na drobný elektroodpad, ktorá je umiestnená vo vestibule školy pred vstupom do šatní
            • batérie z mobilov vhoďte do zberného boxu na batérie
            • z dôvodov evidencie počtu nazbieraných mobilov na žiaka prosíme mobily odovzdávať triednym učiteľom
        • RECYKLOHRY - TRIEDIME ODPAD
          • RECYKLOHRY - TRIEDIME ODPAD

          • Naša škola sa každoročne zapája do školského recyklačného programu RECYKLOHRY. Program usporadúva spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili.

            Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov u mladej generácie a tiež zaistiť recykláciu drobných elektrozariadení v čo najvyššej miere.

            V rámci projektu Recyklohry je naša škola vybavená zbernou nádobou na vyradené drobné elektrozariadenia. Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou ASEKOL SK je umiestnená vo vestibule školy.

            Každý žiak bude môcť do školy nosiť nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, aku skrutkovač atď.).

            Naši žiaci sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať.

            Za nazbierané drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

            Rodičia, aj vy sa môžete do Recyklohier zapojiť. Ak máte doma vyradené drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien.

          • ZVONÍÍÍ

          • 1. septembra 2025 sme slávnostne otvorili nový školský rok 2025/2026, v ktorom nás čakajú nové výzvy, zážitky, priateľstvá a množstvo nových poznatkov.

            Nech je tento školský rok pre nás všetkých úspešný, pokojný a plný radosti z učenia. FOTO

          • ZAČIATOK ŠKOLSKÉHO ROKU 2025/2026

          • Milí žiaci, vážení rodičia,

            slávnostné otvorenie školského roka 2025/2026 sa bude konať v pondelok 1. 9. 2025 o 800 hod. v átriu školy. Potom sa presunieme do tried, odchod domov bude o 1000 hod. Školská jedáleň v pondelok pre žiakov ZŠ nie je v prevádzke.

            Tešíme sa na Vás!