• Názov projektu: Otvárame dvere k úspechu a spolupráci

Číslo projektu:2018-1-SK01-KA101-046049

Grant: 10 355, - EUR

Trvanie projektu: 1.7.2018 – 30.6.2019

Projekt „Otvárame dvere k úspechu a spolupráci“ sa zameriava na oblasť projektového manažmentu, ako aj na posilnenie a zatraktívnenie výučby nemeckého  jazyka, zvýšenie kompetencií pedagogických zamestnancov školy a prepojenie predprimárneho a primárneho vzdelávania so zameraním na pedagogiku MarieMotessori. Na tento cieľ sme sa rozhodli orientovať vzhľadom na dôležitú úlohu znalosti cudzích jazykov v modernej spoločnosti a potrebu budovania  partnerstiev v rámci Európy. Zároveň by sme chceli zatraktívniť tradičné spôsoby výučby o alternatívne prístupy a posilniť tak pozíciu školy v rámci regiónu.

V rámci projektu absolvujú tri pedagogické zamestnankyne tri štruktúrované kurzy zamerané na  projektový manažment a vytváranie medzinárodných partnerstiev a nemecký jazyk, kde budú rozvíjať a získavať informácie o nových metódach výučby a  využívania rôznych materiálov, rozširovaní medzikultúrneho povedomia a iných aspektov jazyka, ktoré vyučovanie v čisto slovenskom prostredí neumožňuje. Zároveň sa v rámci projektu zúčastní vyučujúca z materskej školy a vyučujúca 1. stupňa základnej školy mobility do partnerskej školy v Českej republike, kde  si priamym kontaktom s dobrou praxou rozšíria svoje doterajšie skúsenosti.

Výsledkom projektu budú nové znalosti, zručnosti a kompetencie získané pedagogickými zamestnancami školy, ktoré budú postupne zakomponované do vyučovacieho procesu školy,  nielen v predmetoch, na ktoré je projekt zameraný, ale budú použiteľné v rámci celého vyučovacieho procesu.

Dopady projektu očakávame  v oblasti internacionalizácie školy a budovaní partnerstiev a tiež v oblasti zatraktívnenia výučby  a jej doplnení o kultúrne aspekty. Po realizácii projektu predpokladáme, že škola bude schopná na projekt nadviazať a jeho výsledky využívať a pokračovať vo svojom rozvoji.