• DEŇ RODINY A ŠKOLY

• Jubilejný 10. ročník DEŇ RODINY A ŠKOLY sa konal 23.05.2023 za prítomnosti našich žiakov, ich rodičov, starých rodičov, súrodencov. Dňa rodiny a školy sa zúčastnili pedagógovia a pozvaní hostia, ktorí nám prišli ukázať svoje umelecké tvorenie, techniky ručných prác, remeselnú výrobu. Medzi pozvanými hosťami nechýbali Lesy Čierny Balog, Záchranná zdravotná služba NsP Brezno, ochutnávka ovocia a zeleniny LUNYS, ochutnávka mliečnych výrobkov AGRAVITAL Brezno. Pozvanie prijala pani Mgr. Marta Paučová zo školského úradu a pán viceprimátor Mgr. Andrej Barančok.

Pre žiakov a ich rodiny bol pripravený bohatý sprievodný program, ktorým nás sprevádzali rozprávkové bytosti Anna a Elsa. Žiaci a ich rodiny si nenechali ujsť výrobu a predaj píšťal, fujár, výrobkov z dreva, mohli si vyskúšať prácu s kolovrátkom, pletenie z papiera, ukážky paličkovania, pradenie. Naučili sa poskytnúť prvú pomoc, spoznať les, privoňať k bylinkám. Radosť na detskej tvári vyčaril skákací hrad, lukostreľba, ukážky výcviku psov a karaoke show. Žiaci si na tento deň pripravili množstvo vlastných výrobkov, suvenírov, ktoré ponúkali na predaj a pripravená tombola v nás vyvolala pocit napätia a vylosovaným vyčarila úsmev na tvári.

Účasť žiakov, ich rodín, našich priateľov a všetkých prítomných nás veľmi potešila. Ďakujeme sponzorom mestu Brezno, Mgr. Bibiáne Berčíkovej, Ing. Martine Molitoris. Ďakujeme všetkým, že sme spolu prežili jedno pekné popoludnie.FOTO

• BESEDA

• 23. 5. 2023 nás navštívil prof. Ladislav Bučko, aby našim najstarším žiakom priblížil jednotlivé aktivity a konkrétnu pomoc v misiách vo vybraných častiach sveta. FOTO

• DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

• Na našej škole sme si 18.mája pripomenuli Deň zdravej výživy v rámci projektu Hrdá škola. Hlavným poslaním bolo, že zdravá strava je symbolom fyzického zdravia, ktoré úzko súvisí aj s psychickou pohodou, kultúrnou vyspelosťou a ponúka nám genetickú pestrosť. Prostredníctvom jedla sme mali možnosť ochutnať netradičné tropické, či klasické ovocie a zeleninu a z nich pripravené jedlá, či nápoje. FOTO

• MODRÝ GOMBÍK 2023

• Nadácia UNICEF organizuje finančnú zbierku MODRÝ GOMBÍK 2023. Zbierka bude prebiehať v priestoroch našej školy v pondelok 22.05.2023. Výška príspevku je dobrovoľná.

Váš príspevok do zbierky MODRÝ GOMBÍK 2023 pomôže vrátiť deťom úsmev na tvár. NA SVETE JE VEĽA DETÍ, KTORÉ SA TRÁPIA. BUĎTE ICH NÁDEJOU. Ďakujeme za podporu každému z VÁS.

• VIEM ČO ZJEM

• V rámci projektu Hrdá škola sme sa v mesiaci máj zapojili do výzvy "Viem čo zjem" a preto si dňa 18. mája 2023 pribaľte niečo zdravé a farebné na desiatu.

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

• Vážení rodičia,

Riaditeľ ZŠ s MŠ MPČĽ 35 Brezno udeľuje dňa 19.05.2023 (piatok) riaditeľské voľno pre žiakov ZŠ z organizačných dôvodov.

Pre žiakov ZŠ nebude v prevádzke školská jedáleň ani školský klub detí. Žiaci budú zo stravy automaticky odhlásení.

Vyučovanie bude pokračovať 22.05.2023 (pondelok).

• Dňa 5. mája 2023 začínajú stavebné práce na MŠ.
            Z tohto dôvodu platí zákaz vstupu do priestorov ZŠ, MŠ a ŠKD cez bránu MŠ Drobček
            pre všetkých žiakov a rodičov. Zákaz platí do ukončenia stavebných prác.
            Mgr. P. Macko, riaditeľ školy

• HRDÁ ŠKOLA - FAREBNÝ TÝŽDEŇ

• Naša škola sa zapojila do projektu Hrdá škola. Jednou z aktivít bol aj FAREBNÝ TÝŽDEŇ, keď sme si  každý deň obliekali jednu vec rovnakej farby. Ako sme sa obliekali nájdete TU.

• PROJEKT HRDÁ ŠKOLA - UPCYCLING DAY

• V rámci projektu Hrdá škola sa žiaci zapojil i do aktivity Upcycling day -  vymeň staré za nové.  Žiaci prebudili v sebe umelcov a starým predmetom dali nový šat. Pripravovali si tak  vlastné oddychové kútiky. Pozrite sa, ako sa im darilo FOTO.

• ČÍTA CELÁ ŠKOLA - 2. STUPEŇ

• Čitateľský deň si žiaci deviateho ročníka už tradične pripravili i pre svojich spolužiakov z 2. stupňa. Na prvej hodine sa jednotlivé triedy zapojili do čitateľskej štafety a potom riešili rôzne úlohy na stanovištiach. FOTO

• ČÍTA CELÁ ŠKOLA - 1. STUPEŇ

• Aj tento školský rok si žiaci deviateho ročníka pripravili pre svojich spolužiakov špeciálny deň s rôznymi čitateľskými aktivitami.Na prvú hodinu si pre žiakov 1. a 2. ročníka pripravili rozprávku o Jankovi Hraškovi a  zábavné pracovné listy. Žiaci 3. a 4. ročníka zatiaľ absolvovali už tradičnú čitateľskú štafetu. Potom sa jednotlivé triedy vybrali na stanovištia, na ktorých plnili rôzne hravé a zábavné úlohy. FOTO