• HLASOVANIE - ČERSTVÉ HLAVIČKY

• Od 20.4.2023 začína na webstránke www.cerstvehlavicky.sk hlasovanie verejnosti, ktoré potrvá do 31.5.2023. HLASUJTE ZA NAŠU ŠKOLU V 5. ROČNÍKU PROJEKTU A POMȎŽTE NÁM ZÍSKAŤ PRAVIDELNÚ DODÁVKU OVOCIA A ZELENINY PRE NAŠICH ŽIAKOV.

Každý kto chce hlasovať sa musí pri prvom raze na webstránke zaregistrovať. Následne sa bude už len prihlasovať (obdobne ako keď sa prihlasujete na Facebook a iné sociálne siete).

Hlasovať je možné každý deň 2x a to 1x za školu a 1x za škôlku. Zhrnutie najčastejších otázok TU.

• ESCAPE ROOM

• V stredu 19.04.2023 mali triedy 5.A a 5.B možnosť zažiť učenie trošku inak. A to prostredníctvom zážitkového učenia Escape Room ( úniková miestnosť). Žiaci riešili úlohy z rôznych oblastí života, čím si vyskúšali svoje vedomosti z fyziky, biológie, slovenského a anglického jazyka, z matematiky,dejepisu...A až po vyriešení všetkých úloh sa dostali k podkladu, ktorý bol uzamknutý viacerými zámkami. Mali vymedzený čas a museli navzájom spolupracovať. FOTO

• OBLEČME SA FAREBNE

• Naša škola sa zapojila do projektu Hrdá škola - Dúhový týždeň, v rámci ktorého si každý deň oblečieme jednu vec rovnakej farby. Farebný týždeň je od 24.4. do 28.4.2023.

Pondelok = žltá

Utorok =  modrá

Streda = zelená

Štvrtok = červená

Piatok = biela

Dúhový týždeň nám pomôže urobiť naše vyučovanie farebné a veselé.

• DEŇ NARCISOV

• 20. APRÍLA 2023 (štvrtok) - Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine. Tento rok sa koná už 27. krát. Zapojte sa aj vy. Viac informácií TU.

• PYTAGORIÁDA okresné kolo

• V okresnom kolo matematickej PYTAGORIÁDY boli úspešní riešitelia Matúš Tyčiak 5.A, Kirsten Kucejová 6.B, Jakub Kobela 8.A. Kirsten a Jakub sa v máji zúčastnia celoštátneho kola. Blahoželáme!!!

• BIBLICKÁ OLYMPIÁDA

• Blahoželáme nášmu trojčlennému družstvu - Adela Turňová 5.A, Laura Pepichová 6.B, Filip Medveď 6.A k 3. miestu Biblickej olympiády okresného (dekanátneho) kola. FOTO

• VEĽKONOČNÉ DIELNIČKY

• 4.4.2023 sme sa s 5.A zúčastnili podujatia, ktoré zorganizovalo mesto Brezno pri príležitosti Veľkonočných sviatkov - Veľkonočné dielničky a predajná  veľkonočná výstava. Samozrejme, že potom cestou späť do školy sme navštívili Veľkonočné trhy na námestí,kde sme sa niečím fajným posilnili a niečo pekné na pamiatku kúpili. Zažili sme pekný deň, kde sme mali príležitosť sa lepšie spoznať a veľa porozprávať. FOTO