• LYŽIARSKY VÝCVIK 1. STUPEŇ

• Od 27.1. do 3.2.2017 mali žiaci prvého stupňa lyžiarsky výcvik.

V týždni od 6.2. do 10.2.2017 budú žiaci druhého stupňa lyžovať vo Vyšných Ružbachoch.

• VŠETKOVEDKO

• Do súťaže sa zapojilo 20 žiakov (2. roč.-3 žiaci, 3.roč. -14 žiakov, 4.roč.-1 žiak, 5.roč.-2 žiaci).

Počet úspešných riešiteľov  13.

Jakub Kobela – 2.A

Matúš Kupec – 2.B

Matej Poliak – 3.A

Nicolas Marek – 3.A

Tatiana Budovcová – 3.A

Daniela Bazovská – 3.A

Kristína Motyková – 3.A

Jakub Koreň –3.A

Zina Botošová –3.A

Sára Pischová – 3.A

Tatiana Mária Birková – 3.A

Liana Pokryvačová –4.A

Marek Budovec – 5.B
        • HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 1. STUPEŇ

• V stredu  25. 1. 2017 sa na I. stupni uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Všetkým blahoželáme a postupujúcim žiakom z prvých miest želáme veľa úspechov v regionálnom kole.

Kategória 2.-4. ročník poézia:

1. miesto – Nicolas Marek, 3. A

2. miesto – Tatiana Ilievová, 3. B

3. miesto – Daniel Kunštár, 4. A

Kategória 2.-4. ročník próza:

1. miesto – Kristína Bujnová, 4. B

2. miesto – Richard Maslák, 4. A

3. miesto – Natália Ilčíková, 4. A

• Školské kolo biologickej olympiády - kategória C (starší žiaci), ktoré sa uskutočnilo v mesiaci január 2017 medzi žiakmi ôsmeho a deviateho ročníka, má svojich víťazných riešiteľov, ktorými sú Júlia Turňová z 8.ABibiána Kováčiková z 9.A. Dňa 16.2.2017 budú reprezentovať našu školu v okresnom kole.

• VIANOČNÉ DIVADLO

• Posledný školský deň v roku 2016 sme si okrem rozdávania darčekov spríjemnili aj divadelným predstavením.

• VIANOČNÝ VINŠ

Maličký anjelik v okne stál
            a všetkým ľuďom krásne Vianoce prial,
            aby v Novom roku zdravie, šťastie, lásku mali
            a stále sa na seba usmievali !!!

• ŠALIANSKY MAŤKO

• V pondelok  12. 12. 2016 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Všetkým blahoželáme a postupujúcim žiakom z prvých miest želáme veľa úspechov v regionálnom kole.

Kategória 2.-3. ročník:

1. miesto – Nicolas Marek, 3. A

2. miesto – Paulína Kvietková, 2. B

3. miesto – Daniela Bazovská, 3. A

Kategória 4.-5. ročník:

1. miesto – Viktória Kupcová, 5. B

2. miesto – Natália Ilčíková, 4. A

3. miesto – Richard Maslák, 4. A

Kategória 6.-7. ročník:

1. miesto – Michaela Miháľová, 7. A

2. miesto – Martina Medveďová, 7. A

3. miesto – Viktória Ridzoňová, 6. A

• DIVADLO V ANGLICKOM JAZYKU

• Na našej škole už druhý školský rok pôsobí žiacky parlament, ktorý sa snaží svojimi kreatívnymi nápadmi a podujatiami spríjemňovať žiakom čas strávený v škole. Aj tento rok si pripravili rôzne zaujímavé podujatia a jedným z nich bola aj naozajstná „lahôdka“ v podobe divadelného predstavenia v anglickom jazyku.  Svoje predstavenie venovali vskutku zaujímavej, ale zároveň náročnej téme na spracovanie – histórii vzniku Dňa Vďakyvzdania v USA. Tejto úlohy sa však naši talentovaní žiaci zhostili naozaj fantasticky, začo im patrí veľká vďaka a obdiv.

• PYTAGORIÁDA I.stupeň

• 7. decembra žiaci I. stupňa riešili školské kolo matematickej súťaže PYTAGORIÁDA. Najviac sa darilo týmto žiakom z 3.A triedy: Nicolas Marek a Jakub Koreň. Blahoželáme!

• MEDOVNÍKY

• 8.12.2016 - organizovala Stredná odborná škola techniky a služieb v Brezne súťaž v pečení a zdobení medovníkov.

Svoju šikovnosť a fantáziu využili žiačky, ktoré napiekli a vyzdobili voňavé medovníčky:

Ema Kršačková, Eliška Medveďová, Aneta Pitoňáková, Júlia Turňová,  Bianka Vadíková - 8.A

Bianka Belková, Desana Dianišková, Bibiána Kováčiková - 9.A.

KLIKNI TU:

• PYTAGORIÁDA II.stupeň

• V dňoch 7. a 8. decembra žiaci riešili školské kolo PYTAGORIÁDY. Z II. stupňa spomedzi 36 riešiteľov bolo 6 úspešných. Do okresného kola postupujú:

Viktória Vaisová - 5.B, Natália Tomková - 5.B

Tamara Môciková - 6.A, Lucia Vrbovská - 6.A

Veronika Predajňová - 7.A, Šimon Vrbovský - 7.A.

Blahoželáme!!!

• OZNAM

• ZŠ s MŠ MPČĽ 35 Brezno prijme od 1.1.2017 kvalifikovaného učiteľa ANGLICKÉHO JAZYKA (vhodná aprobácia anglický jazyk/slovenský jazyk) na plný úväzok. Zastupovanie počas materskej dovolenky.

• TESTOVANIE 5

• Testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ pod názvom Testovanie 5-2016 sa uskutoční 23. novembra 2016 (streda) na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra. Testovania sa zúčastnia žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

• JESENNÁ VÝZDOBA

• Posledný októbrový týždeň bola na 2. stupni vyhlásená súťaž o najkrajšie vyzdobenú triedu a chodbu.  Žiaci si dali záležať a triedy zaujímavo vyzdobili. Tri najkrajšie vyzdobené triedy – 5. B, 6. A a 8. A dostali sladkú odmenu.

• HALOOWEEN PÁRTY

• Posledný deň pred odchodom žiakov na jesenné prázdniny sme sa so školou rozlúčili Halloveenskou párty, plnou súťaží, veselia, pekných masiek, tanca, hudby a zábavy. Ako sme sa zabávali si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• OLYMPIÁDA SJL

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry (OSJL) je jednou z foriem činnosti žiakov základných škôl, je organizovaná ako postupová súťaž a je vyhlasovaná každoročne. Jej cieľom je prehĺbiť, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov základných škôl v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť a zvýšiť záujem o slovenský jazyk a literatúru.

Aj na našej škole sa uskutočnilo šk. kolo OSJL – 19.10.2016

Zúčastnili sa ho žiaci 9. ročníka, ktorí si „zmerali sily“ v našom rodnom jazyku.

Výsledková listina :

1.miesto – Bibiána Kováčiková – 44 bodov

2.miesto – Emma Štulajterová – 38 bodov

3.miesto – Samuel Belko – 37 bodov

4.miesto – Matej Kováčik – 36 bodov

5.miesto – Lucia Tschampová – 36 bodov

6.miesto – Desana Dianišková – 35 bodov

7.miesto – Bianka Belková – 34 bodov

8.miesto  - Eliška Škultétyová – 22 bodov

Do okresného kola postúpila a našu školu bude reprezentovať Bibiána Kováčiková.

Prajeme jej veľa úspechov a budeme jej držať prsty.