• TÝŽDEŇ MODRÉHO GOMBÍKA

• Dňa 17.5.2017 sa aj naša ZŠ  zapojila do 13. ročníka verejnej zbierky TÝŽDEŇ MODRÉHO GOMBÍKA 2017. Je to celosvetová verejná zbierka, ktorú organizuje UNICEF Slovensko každý rok v máji. Vyzbieralo sa 81,89 €. Výnos zbierky poputuje deťom na Ukrajinu, ktoré trpia v dôsledku ozbrojeného konfliktu v ich krajine. Ďakujeme.

• SLÁVIK SLOVENSKA

• Dňa 20.4.2017 sa konalo školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Je to postupová súťaž rozdelená do troch kategórií. Prvú kategóriu tvoria žiaci 1.-3.ročníka, druhú kategóriu žiaci 4.-6. ročníka a tretiu kategóriu žiaci 7.-9. ročníka. Najviac súťažiacich bolo v prvej kategórii. Všetci sa snažili. Výsledky boli vyrovnané, preto mala porota veľmi ťažké vybrať víťazov.

Nakoniec rozhodla takto:

I. kategória:

1. Lukáš Bolebruch 2.A

2. Liana Nguyenová 2.B

3. Richard Ahmed Abu Murad 3.B

II. kategória:

1. Viktória Vaisová 5.B

2. Laura Štulrajterová 4.B

3. Hana Kobelová 6.A

III. kategória:

1. Aneta Pitoňáková 8.A

2. Štefan Dvorožňák 7.A

3. Martina Medveďová 7.A

Gratulujeme! Víťazi jednotlivých kategórií nás budú reprezentovať v okresnom kole.

• BESEDA S ORNITOLÓGOM

• Aj tento školský rok mali možnosť naši piataci dozvedieť sa zaujímavé informácie o vtákoch žijúcich hlavne na území Slovenska. V stredu 26.4.2017 na našu ZŠ zavítal pán Imrich Kováč, člen Spolku pre ochranu vtáctva na Slovensku. V priebehu dvoch vyučovacích hodín sa žiaci dozvedeli napríklad to, že brhlík ako jediný náš vtáčik dokáže chodiť po kmeni stromov dole hlavou pri hľadaní potravy. Pre niektorých žiakov bolo novinkou, že biela holubica je symbolom mieru, dažďovník spí aj počas letu alebo aj to, že na Slovensku je najpočetnejším druhom pinka lesná. Tešíme sa, že aj takýmto spôsobom sme mali možnosť lepšie spoznať našu prírodu. A poznať vo väčšine prípadov znamená aj chrániť.

• ČÍTA CELÁ ŠKOLA

• Dňa 28. marca sa na našej škole už tradične uskutočnila celoškolská akcia Číta celá škola. Žiaci si mohli otestovať svoje zručnosti zo slovenského jazyka a literatúry, starší čítali ukážky svojim mladším žiakom na prvom stupni, všetky triedy absolvovali i čitateľskú štafetu a stanovištia s rôznymi úlohami.

• ŠKOLA V PRÍRODE

• Žiaci tretieho a štvrtého ročníka absolvovali školu v prírode. Že im bolo fajn a veľa sa naučili a zažili pozrite vo Fotoalbume.

• VEĽKONOČNÉ SVIATKY

• Veselú Veľkú noc!

Sladké koláče, ohybné korbáče,

vodu studenú, šunku údenú,

veľa radosti a žiadne starosti.

Prajeme krásne Veľkonočné sviatky!

• DEŇ SVäTÉHO PATRIKA

• Dňa 17. marca Íri na celom svete oslavujú Deň Svätého Patrika (Saint Patrick´s Day), ktorý je venovaný najobľúbenejšiemu spomedzi patrónov Írska – Svätému Patrikovi. Nakoľko o tomto sviatku vieme veľmi málo, rozhodli sa žiaci 6., 7. a 9. ročníka pripraviť v našej jazykovej učebni špeciálne hodiny anglického jazyka, venované tomuto dňu. Pre svojich mladších, či starších spolužiakov si pripravili pútavé prezentácie o tomto dni v angličtine, ako aj rôzne pracovné listy, hry a aktivity. Takto sa naši žiaci hravou formou naučili nové fakty o Írsku a jeho zvykoch a rovnako aj mnoho nových slovíčok. Touto cestou našim šikovným žiakom (vy viete, ktorí to ste wink) vyjadrujeme obrovskú vďaku...

• ZA KRAJŠIE BREZNO

• V piatok 31.3.2017 sa aj žiaci našej školy zapojili do jarného upratovania areálu školy a jeho okolia, ktorú pre breznianske školy zorganizovali Technické služby Brezno. Počasie bolo skvelé a umožnilo nám aspoň trocha prispieť k čistote priestorov a okolia školy.