• UKÁŽ, ČO JE V TEBE

• 19.12.2017 sa na Spojenej strednej škole v Brezne uskutočnila súťaž pre žiakov základných škôl s názvom UKÁŽ, ČO JE V TEBE. Ako z názvu vyplýva, žiaci si zmerali svoje sily v rôznych logických – vedomostných disciplínach, ale aj v manuálnych zručnostiach. Súťažilo 12 družstiev v 2 kategóriách. Družstvo našich dievčat v zložení Bianka Vadíková, Vanda Sokáčová a Eliška Medveďová obsadilo pekné 3.miesto a družstvo chlapcov v zložení Peter Medveď, Radoslav Auxt a Patrik Juhaniak taktiež 3.miesto. Gratulujeme! POZRI FOTOALBUM.

• ENVIROPRIANIA 2018

• Naša základná škola sa už tretí rok aktívne zapája do projektu RECYKLOHRY. Znamená to, že sa žiaci i zamestnanci školy zbierajú drobné elektrozariadenia a batérie, ktoré už doslúžili. A okrem toho občas riešime aj do niektoré súťažné úlohy, ktoré firma ASEKOL pre školy pripravuje. Pred vianočnými prázdninami žiaci na druhom stupni na hodinách techniky a výchovy umením usilovne pripravovali Enviropriania na rok 2018, ktoré obsahovali okrem pekných obrázkov aj enviromentálne zamerané priania na rok 2018. Úlohou prianí bolo motivovať seba i svojich blízkych, aby sa v roku 2018 snažili k našej Zemi správať lepšie, znížili svoju spotrebu, triedili odpad, používali recyklované výrobky. A že  našim žiakom sa podarilo vyrobiť mnoho krásnych takýchto prianí, môžete sa presvedčiť, keď si prezriete FOTOALBUM.

• VIANOČNÝ KONCERT

• V krásnom predvianočnom čase bolo v škole veselo. Vianočný koncert si pre nás pripravil účastník speváckej súťaže Superstar - Martin Kraus. To, že deti dokázal vtiahnuť do atmosféry koncertu a takmer celá škola spolu s ním a jeho sólistkou tancovala. POZRI FOTOALBUM

• NÁVŠTEVA DIALÝZY a MESTKEJ POLÍCIE

• Dňa 19. 12. 2017 žiaci 9. A navštívili oddelenie dialýzy v breznianskej nemocnici, kdesa dozvedeli bližšie informácie o fungovaní obličiek, o príčinách, ktoré môžu viesť k ichzlyhaniu a o spôsobe liečby prostredníctvom dialýzy. Žiaci potom navštívili oddelenie mestskej polície, kde sa dozvedeli viac o fungovaní kamerového systému v našom meste. POZRI FOTOALBUM

• MIKULÁŠ

• 6. decembra - dnes navštívil našu školu MIKULÁŠ spolu s čertom a anjelom. Zavítal do každej triedy, kde odovzdal sladký balíček každému žiakovi. Ako poďakovanie mu žiaci zaspievali alebo zarecitovali.

POZRI FOTOALBUM

• LET´S PLAY ENGLISH

• V stredu 13. decembra 2017  sa naši štvrtáci - Nicolas Marek zo 4.A a Richard Ahmed Abu Murad zo 4.B zúčastnili okresnej súťaže Let´s play English organizovanej základnou školou v Heľpe pre žiakov 3. a 4. ročníka. Počas súťaže si vo dvojici overili svoje vedomosti  v úlohách zameraných na aktívne používanie angličtiny a počas prestávok sa zabavili s kamarátmi z okolitých škôl.  Podarilo sa im  vybojovať skvelé 3. miesto, ku ktorému im srdečne blahoželáme. POZRI FOTOALBUM

• ZDRAVÉ JEDLO

• Ovocie je dobrá vec,vie to každý vzdelanec.Zeleninku radi máme, vždy si na nej pochutnáme.V takomto zdravom duchu sme dnes strávili upršané popoludnie v ŠKD. Deti umývali, čistili, krájali, strúhali, pripravovali ovocné a zeleninové šaláty a zdravo maškrtili.Čo dodať na záver? Ďakujeme rodičom za vitamíny, ktoré poslali pre naše deti. Viac foto na Facebooku.

• FUTBAL

• V sobotu 25.novembra mali možnosť naši tretiaci a štvrtáci povzbudiť futbalový team ŽP Podbrezová v zápase proti favorizovanému súperovi Slovan Bratislava. Nepriaznivé počasie nás neodradilo. Na tribúne sme mali pripravené teplé deky a horúci čajík. Fandenie a skandovanie žiakov počas celého zápasu podporilo domácich hráčov k dobrému výkonu o čom svedčí aj konečný výsledok a poďakovanie hráčov pri tribúne po skončení zápasu.ŽP Šport ďakujeme za pekný športový zážitok.

• ZÁLOŽKA SPÁJA ŠKOLY

• Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do projektu „Záložka spája školy“. Našou partnerskou školou bola Základná škola s materskou školou v Zborove nad Bystricou. Vo fotogalérii si môžete pozrieť, aké pekné záložky sme poslali našim partnerom.

• MIKULÁŠSKA KARAOKE ŠOU

• Vianočný zázrak, Horehronie, Horou, Mandolína, Jabĺčko a veľa ďalších piesní dnes zaznelo na Mikulášskej karaoke šou v podaní našich detí.Takto veselo sme si krátili čas na príchod Mikuláša. Dúfame, že bude štedrý a všetky šikovné deti odmení. Od nás ich čakala sladká odmena. Viac foto na Facebooku.

• EDUKÁCIOU PROTI KRIMINALITE

• Pod záštitou Ministerstva vnútra SR a mesta Brezna, s finančnou podporou Rady vlády SR pre  prevenciu kriminality v mesiaci jún 2017 začala realizácia projektu určeného seniorom a žiakom základných škôl v meste Brezno pod názvom „Edukáciou proti kriminalite“. Súčasťou projektu bola aj prednáška náčelníka Mestskej polície Brezno - Ing. Jána Fedora, určená predovšetkým žiakom našej ZŠ na tému „Kriminalita mládeže v našom meste, jej príčiny, dôsledky, riešenie“, ktorá sa uskutočnila v priestoroch našej školy dňa 20.6.2017. Projekt na našej ZŠ pokračoval aj v tomto školskom roku 2017/2018. 26.9. a 27.9.2017 sa prednášok zúčastnili všetci žiaci prvého stupňa, žiaci deviateho, piateho a šiesteho ročníka v dopoludňajších hodinách. Opäť pútavým a veľmi zrozumiteľným spôsobom  sa oboznámili s trestnými činmi, ktoré pácha mládež a deti v našom meste, ale taktiež aj s trestnými činmi,  ktoré sú páchané na deťoch a mládeži. Ďakujeme, že naša základná škola mohla byť súčasťou projektu, ktorého cieľom je pomôcť znižovať kriminalitu v našom meste.

„Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality“.

• DIVADELNÁ CHALUPKA

• Aj tohto roku si naši žiaci v rámci Divadelnej Chalupky mohli pozrieť predstavenie Divadla Concordia z Banskej Štiavnice pod názvom „Huncút Gašparko“, s ktorým sa po predstavení mohli aj odfotiť. Ako sa pri tom zabávali si pozrite vo fotogalérii.