• Biologická olympiáda, školské kolo, kategória C - starší žiaci, teoreticko-praktická časť:

1. miesto: Štefan Dvorožňák, 9.ročník

2. miesto: Nina Turňová, 9.ročník

3. miesto: Tamara Môciková, 8.ročník

• ANGLICKÝ TÝŽDEŇ

• V dňoch 28.1. - 31.1.2019 sa na našej škole uskutoční týždeň s anglicky hovoriacimi lektormi z organizácie Educate Slovakia. Žiaci v menších skupinách počas tohto týždňa strávia s dvojicou lektorov dva celé vyučovacie dni  plné prednášok a rôznych aktivít  - samozrejme v anglickom jazyku. Podľa predbežne zisťovaného  záujmu je predpokladaná suma za tento vzdelávací program  na žiaka 5,- eur, ktoré je potrebné uhradiť do piatku 18.1.2019 u pani učiteľky Kvačkajovej.

(* V prípade, že bude záujem menší ako sa predbežne nahlasovalo, suma na žiaka sa mierne navýši a bude potrebné uhradiť rozdiel.)

• ŠALIANSKY MAŤKO

• Vyhodnotenie súťaže 1. kategória:

1. miesto - Nela Zacharová 2.A

2.miesto - Laura Strnádová 3.B, Filip Medveď 2.A

3.miesto - Tomáš Vrana 3.B

Blahoželáme!

• VIANOČNÉ PRÁZDNINY

• Vianočné prázdniny pre žiakov začínajú v pondelok 24.12.2018. Trvajú do 7.1.2019. Školské vyučovanie začne v utorok 8.1.2019 o 800 hod.

• KRÁSNE SVIATKY

• Nech stromček zapáli svetlo v nás,

nech sviečka vyčarí úsmev zas,

hviezdička rozsvieti plameň lásky v nás,

želáme Vám Vianoc šťastný čas.

ZŠ s MŠ MPČĽ 35 Brezno

• ŠALIANSKY MAŤKO

• Výsledky školského kola:

II. kategória:

1. miesto - Tamara Turňová

2. miesto - Juliana Kvietková

3. miesto - Sebastián Giertl

III. kategória:

1. miesto - Viktória Kupcová

2. miesto - Viktória Vaisová

3. miesto - Laura Štulrajterová

Víťazom blahoželáme a prajeme veľa šťastia v okresnom kole.

• PYTAGORIÁDA

• V dňoch 12. a 13. decembra 2018 sa konalo školské kolo matematickej PYTAGORIÁDY. Najviac sa darilo týmto žiakom:

I. stupeň:

Mikuláš nám dary núka.

Poďte, deti, detičky,

rozbaľte si balíčky.

Aj našu školu navštívil Mikuláš so svojimi pomocníkmi.

Všetkým žiakom priniesol balíčky plné sladkostí.

Žiaci ako poďakovanie Mikulášovi zaspievali alebo zarecitovali básničku.

POZRI FOTOALBUM

• SVETOVÝ DEŇ POZDRAVOV

• Počiatok má tento deň v roku 1973 v čase konfliktu medzi Egyptom a Izraelom, v dôsledku čoho USA uviedli svoje armády do stavu pohotovosti. Zakladatelia WHD bratia Brian a Michael McCormackovci vtedy hľadali spôsob, ako posilniť mier vo svete. Prišli k záveru, že aj pozdravom možno prispieť k podpore mieru na svete.

Každý, kto 21. novembra pôjde z domu, by mal pozdraviť akýmkoľvek spôsobom aspoň desať ľudí. Vhodné je aj poslať pozdravy poštou, napríklad aj predstaviteľom politického života či ďalším lídrom a podporiť v nich presvedčenie, aby využívali na riešenie konfliktných situácií radšej komunikáciu, nie silu.
            Od roku 1973 sa Svetový deň pozdravov dodržuje v približne 180 krajinách sveta. Ku dňu pozdravov sa doteraz pripojilo aj 31 nositeľov Nobelovej ceny za mier, ktorí vyzdvihli fakt, že WHD je jednou z hodnôt na podporu mieru, nástrojom na zachovanie mieru a príležitosťou pre mnohých prispieť k vytváraniu mierového procesu.

• TESTOVANIE 5

• V stredu 21. novembra 2018 sa uskutoční TESTOVANIE5 všetkých žiakov piateho ročníka. Žiaci píšu testy z predmetov: matematika, slovenský jazyk a literatúra. Testovanie bude v čase od 8.00 do 12.00 hod. Viac informácií na www.nucem.sk

• Zručný mladý Horehronec

• Dňa 6.11.2018 sa uskutočnil 3. ročník súťaže zručnosti základných škôl "Zručný mladý Horehronec". Do súťaže sa zapojilo 11 škôl. Našu školu reprezentovali žiaci z 9.A - Patrik Juhaniak a Šimon Vrbovský.

• HOVORME O JEDLE

• Od 15. do 19. októbra prebiehal na našej škole týždeň „Hovorme o jedle“, počas ktorého žiaci mali možnosť ochutnať ovocie, zeleninu, mliečne a pekárenské výrobky. Zúčastnili sa besedy s predstaviteľmi Breznianskej mliekarne a zapojili sa do literárnej a výtvarnej súťaže. POZRI FOTOALBUM

• HOVORME O JEDLE

• Naša ZŠ sa zapojila do 6. ročníka súťažno–vzdelávacej aktivity s názvom HOVORME  O JEDLE.
            Termín súťaže je od 15. do 19. októbra.
            Žiaci I. stupňa budú súťažiť vo výtvarnej súťaži ,,Chutné maľovanie", žiaci II. stupňa budú súťažiť v literárnej súťaži s názvom ,,Kúzlo dobrého jedla".
            Pre našich žiakov sme v rámci edukačnej aktivity pripravili: ochutnávku ovocia a zeleniny, ochutnávku pekárenských výrobkov a ochutnávku mliečnych produktov.

Viac info tu: PLAGAT_HOVORME_O_JEDLE.pdf

• RECYKLOHRY - 3. ročník

• Triedime odpady v rámci Recyklohier

Naša škola sa zapojila už do 3. ročníka do školského recyklačného programu Recyklohry. Program usporadúva spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili.

Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov u mladej generácie a tiež zaistiť recykláciu drobných elektrozariadení v čo najvyššej miere.

V rámci projektu Recyklohry bude naša škola vybavená zbernou nádobou na vyradené drobné elektrozariadenia. Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou ASEKOL SK bude umiestnená vo vestibule školy.

Každý žiak bude môcť do školy nosiť nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, aku skrutkovač atď.).

Naši žiaci sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať.

Za nazbierané drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

Rodičia, aj vy sa môžete do Recyklohier zapojiť. Ak máte doma vyradené drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien.