• LETNÉ PRÁZDNINY

• Letné prázdniny pre žiakov ZŠ trvajú od 29.06.2019 do 01.09.2019. Vyučovanie začne v pondelok 2. septembra 2019 o 800 hod.

• SLÁVNOSTNÉ UKONČENIE ŠKOLSKÉHO ROKU 2018/2019

• V piatok 28. júna 2019 sme slávnostne ukončili školský rok za prítomnosti pána primátora JUDr. Tomáša Abela PhD.  Pán riaditeľ školy Mgr. Peter Macko vyhodnotil našu prácu počas celého roku. Najlepší z nás - športovci, matematici, umelci či recitátori boli odmenení vecnými cenami. Prváci sa  rozlúčili s odchádzajúcimi deviatakmi. Na záver zaznela rozlúčková pieseň žiakov 9.A. Nechýbali ani slzy dojatia a smútku za našimi už "bývalými spolužiakmi." Potom sme si v triedach prevzali od triednych učiteľov vysvedčenia. A potom:.....HURÁ NA PRÁZDNINY!!!! POZRI FOTOALBUM

• KONCOROČNÝ VÝLET

• 19.6.2019 žiaci druhého stupňa prežili slnečný deň na školskom výlete v Zuberci. Navštívili Múzeum Oravskej dediny, Brestovskú jaskyňu a prekonávali sami seba na lezeckej dráhe Tarzanka.

• ZBER  PAPIERA
          • ZBER PAPIERA

• Milí žiaci,

naša ZŠ organizuje v dňoch 20.5. - 31.5.2019 zber papiera. Zviazaný papier odovzdajte pri vstupe do školy - vo vestibule pánovi školníkovi.

Pomôžme našim lesom, aby oni pomohli nám.

• DEŇ RODINY A ŠKOLY

• 17. mája naši žiaci strávili v škole prekné popoludnie so svojou rodinou. Pre zábavu bolo veľa súťaží a aatrakcií, ponúkali sa vlastnoručne vyrobené výrobky  a sladké dobroty.

• ČERSTVÉ HLAVIČKY

• Spoločnosť Kaufland, vyhlasuje projekt ČERSTVÉ HLAVIČKY

- cieľom projektu je zvýšiť konzumáciu čerstvého ovocia a zeleniny u detí. Škola, ktorá získa najviac hlasov, vyhrá pre svojich žiakov čerstvú zeleninu a ovocie na celý školský rok 2019/2020. Každý žiak získa raz týždenne balíček, ktorý bude obsahovať 200g čerstvého ovocia a zeleniny.

1 registrovaný pokladničný blok = 1 hlas pre školu

registrácia pokladničných blokov prebieha na stránke www.cerstvehlavicky.sk

Podporme spolu zdravé stravovanie detí v školách!

Viac o projekte nájdete tuhttps://www.cerstvehlavicky.sk/

• 2 %

• Vážení rodičia a priatelia školy!

Dve percentá z daní..

Tak málo a predsa tak veľa. Pre nás nesmierne veľa, lebo vďaka  nim môžeme zabezpečiť skvalitnenie vybavenia školy a výchovno-vzdelávacieho procesu. Zákon Vám umožňuje darovať neziskovej organizácii, akou je aj naše občianske združenie 2 % dane z príjmov. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít

v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Aj vďaka Vášmu daru sme mohli v tomto roku zakúpiť: farebné šatky pre deti na výlety, aby sa deti nestratili, sedacie vaky s náplňami, bedgmintonové sety, dekoračné vešiaky, reproduktory , megafon a vodnú kresliacu tabuľa do  MŠ, tkáčske stroje, kolobežky, gramatické počítadlo na podstatné mená, drevené farebné kocky na matematiku, kartičky s písmenami pre 1.ročník, číselné rady na magnetickú tabuľu, knihy, CD s detskými pesničkami, kalkulačky pre žiakov 2.stupňa (Stanovy OZ nám presne vymedzujú, na aký účel sa prostriedky môžu využiť – sú k nahliadnutiu na stránke školy).

Na to, aby ste mohli darovať 2% z Vašich už zaplatených daní je potrebné podpísať priložené vyhlásenie a spolu s potvrdením o zaplatení dane poslať do školy, prípadne odovzdať na ktorýkoľvek daňový úrad. Uvítali by sme, keby ste vo svojom vyhlásení vyznačili, že si žiadate informovať o Vašom dare naše OZ, aby sme sa Vám mohli následne poďakovať

Viac info na stránke školy.

Za Vaše 2% Vám už vopred ďakujeme.

• DEŇ NARCISOV

• Dňa 11. apríla v čase od 8.00 sa bude konať v priestoroch našej školy  a v uliciach sídliska Mazorníkovo finančná zbierka. Do papierovej pokladničky môžete prispieť ľubovoľnou sumou a vyjadriť tak podporu onkologickým pacientom. V tento deň ulice zaplavia žlté narcisy. Každý, kto si ho pripne na svoj odev, týmto gestom vyjadrí podporu tým, ktorí bojujú s rakovinou.

Vopred ďakujeme!

• ČÍTA CELÁ ŠKOLA

• Marec je mesiacom knihy. Na našej škole sme si ho pripomenuli akciou „Číta celá škola“. Deviataci boli čítať svojím mladším spolužiakom z krásnej literatúry a zároveň mali pre nich pripravené zábavné pracovné listy alebo interaktívne cvičenia na tabuli.

5., 6.,7. a 8. ročník besedoval o prečítaných knihách, o ich hrdinoch. Potom pre žiakov 3. – 8. ročníka bolo pripravené „štafetové čítanie“. Čítalo sa po dobu 15 minút.

Vyhodnotenie:

V kategórií 3. – 4. roč.           1. miesto získala 4.B

V kategórií 5. – 6. roč.           1. miesto získala 6.A

V kategórií 7. – 8. roč.           1. miesto získala 8.B

Po štafetovom čítaní sa triedne kolektívy 0-tého až 8. ročníka „rozbehli“ po jednotlivých stanovištiach, kde pre nich žiaci 9.A mali pripravené kreatívne ale aj vedomostné úlohy. Za ich splnenie si pripísali do tabuľky body.

Vyhodnotenie:

1.stupeň:

1. miesto – 1.B

2. miesto – 4.A

3. miesto – 3.A

2.stupeň:

1. miesto – 8.A

2. miesto – 5.A

3. miesto – 6.A

Bolo to príjemne strávené dopoludnie v škole.

• KŔMENIE LESNEJ ZVERI

• Aj tento rok sa naši žiaci prvého stupňa vybrali pomôcť lesným zvieratkám. Deti im doniesli rôzne dobroty, aby im pomohli prečkať túto zimu. Lesníci z Čierneho Balogu a Brezna im porozprávali ako a čím sa majú zvieratá správne prikrmovať, ukázali im  rôzne druhy parohov a nakoniec sme sa všetci zohriali pri ohníku.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - 1. kategória

• Próza :

1. miesto: Julianka Kvietková 4.B

2. miesto: Bianka Melicherová 4.A

3. miesto: Laura Csalová 2.B

Poézia:

1. miesto: Kirsten Kucejová 2.B

2. miesto: Daniela Kvietková 4.B

3. miesto: Ema Sarvašová 2.A

Víťazom blahoželáme a POZRI FOTOALBUM.